Elektrik İç Tesisleri Denetim ve Muayene Uygunluk Belgesi

Elektrik; kullanıcıyı her an tehlikeye sokabilecek potansiyele sahip bir enerji çeşididir, dolayısıyla elektriğin olduğu her yerde risk de vardır. Gelişen teknoloji ile birlikte risk asgari düzeye indirilmişse de bu konuda son kullanıcıya da büyük görevler düşmektedir.

Elektrik tesisatındaki risk oluşturabilecek eksiklikler tespit edilmeli ve süratli şekilde giderilmelidir. Bu eksikliklerin tespiti teknik bilgi ve tecrübe gerektirdiğinden son kullanıcıların bu konuda dışarıdan destek almaları gerekmektedir.

Özelliklerde işletmelerde elektrik tesisatlarının kontrolünün periyodik olarak yapılması çok önemlidir. Yasal olarak da zorunluluk haline getirilmiş bu çalışma kapsamında tesisteki dağıtım panolarından prizlere, makine beslemelerinden aydınlatmaya kadar tüm tesisatlar kontrol edilmektedir.

Çalışma sonucunda güvenliği riske atacak tüm eksiklikler uzman gözüyle tespit edilmekte ve elektrik iç tesisleri denetim ve muayene uygunluk belgesi adı verilen bir evrak ile raporlandırılmaktadır.

Septa Elektrik; bilgi birikimi ve tecrübesi ile İzmir ve çevre illerde elektrik iç tesisat denetimlerini yapmaya yetkili bir elektrik mühendislik firmasıdır. Gerekli tüm kontrol ve ölçümleri büyük bir titizlikle yaparak elde edilen sonuçları gösteren elektrik iç tesisleri muayene belgesini, yetki belgeleri ve ölçü aleti kalibrasyon belgesi ile birlikte teslim eder.